село Шимківці

Шимківці впереше згадуються у 1463 році як маєток князя Семена Васильовича Несвицького-Збаразького-Колоденськогопри поділі батьківських маєтків між Семеном Васильовичем, Василієм Васильовичем і Солтаном Збаразькими. У 1518році, після смерті Марії Семенівни Несвицької-Рівненської, дружини тоді вже покійного Семена Васильовича, їхня внучка, Анна-Тетяна Гольшанська, вносить Шимківці разом з іншими селами до власності свого чоловіка, князя Костянтина Івановича Острозького. За даними «Словника географічного Королівства Польського» («СГКП»), 4 травня 1518 року король Сигізмунд I Старий підтвердив права князя Костянтина Острозького на володіння Шимківці та іншими селами, отриманими як спадок бабці його першої дружини.

Діяли «Просвіта» й інші товариства.

У травні 1919 на хуторі Бабії перебував Симон Петлюра.

У грудні 1999 згоріла церква (1868, дерев.).

Є церква св. Великомучениці Параскевії (2005, мурована).

Споруджено пам'ятник воїнам-односельцям, полеглим у німецько-радянській війні (1971).