село Болязуби

Перша писемна згадка під назвою Болизуби — 1583 (за поборовим реєстром Кременецького повіту). Належало князеві К. В. Острозькому, 1913 — Грохольським.

У селі є Дім молитви ЄХБ (1991).

Дерев'яна церква святої Трійці (1907).

Пам'ятник односельцям, які загинули в 1941 році за Вільну Україну.

Пам'ятна дошка над могилою односельців.

Історія села Болязуби багата й цікава, адже звідти вийшли або жили там відомі люди  український  спортсмен-гирьовик Петро́ Фе́дорович Багрі́й — майстер спорту міжнародного класу (2001) який народився у селі 19 червня 1960 року.

У селі також живе та працює вчителька початкових класів Ткач Оксана Іванівна, яка видала в 2009 році власну книжку «Святковий віночок».

У селі 2 квітня 1956 року народився Павло Марчук -- автор підручників "СОЦІОЛОГІЯ" (300 сторінок), 1998 р., "ПОЛІТОЛОГІЯ" (264 сторінки) 1998 р. для студентів вищих навчальних закладів України; автор слів "ГІМН ТЕРНОПОЛЮ", віршів "МАДОННА МОЯ", "ПРОБАЧ ЗА ЛЮБОВ", "МОЄ СЕЛО" та інших.